SİPARİŞ VE TESLİMAT ŞARTLARI

"Ürünlerimiz genellikle aynı gün kargoya verilmekte olup, bazı ürünler için mağaza stokları kullanıldığından kargo teslim süresi 2 iş gününü bulabilmektedir."

"Kargo şubesine Yönlendirilen Kapıda Ödeme Siparişleriniz Otomatik Olarak İptal Edilecektir."

Siparişini verdiğim ürün ne zaman elimize ulaşır?

Kredi kartı ile vereceğiniz siparişlerinizde banka onayı anında alınabilmekte ve siparişiniz hemen hazırlık aşamasına alınabilmektedir. Havale siparişlerinizde yatırmış olduğunuz ödeme, her mesai günü başlangıcında hesaplarımız kontrol edilerek takip edilmekte ve ödemesi gelen siparişler hazırlık aşamasına alınmaktadır. Eğer siparişinizdeki ürünlerin tedarik aşamasında herhangi bir problem yaşanırsa, ürünle ilgili tüm bilgiler mağaza yetkililerimizce sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize gönderilmektedir. Satın aldığınız ürünler en kısa süre içinde size ulaştırılmak üzere kargo firmasına teslim edilmektedir. Kargo firmaları paketleri teslim aldıktan sonra bulunduğunuz bölgeye göre mümkün olan en kısa sürede, adrese teslimat yapılan bölgelerde adresinize, adrese teslimat yapılamayan bölgelerde ilgili kargo şubesine paketleri ulaştırmaktadır. Tüm Türkiye genelinde ortalama teslim süresi 3 iş günüdür.     


 Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?

Firmamız da anlaşmalı kargo firmamız Yurtiçi Kargo'dur. Bu Kargo Firması aracılığı ile teslimat işlemleri hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

 Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım ?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir.

Ayrıca sitemize üye girişi yaptığınızda, hesabım bölümünden siparişlerinizi görüntüleyebilir ve siparişinizin durumunu anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

 Siparişimi teslim alırken herhangi bir ücret ödeyecekmiyim?

Alışverişlerinizde teslimat sırasında kesinlikle ekstra bir ücret alınmamaktadır. "Tüm siparişlerinizde kargo ücreti 4.9 TL olup Kapıda Ödeme ücreti 5.90 TL olarak sipariş ekranınızda  yansıtılacaktır." Kargo görevlisi sizden herhangi bir ücret istediği takdirde lütfen bizimle irtibata geçiniz. 

Önemli Not : Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerde ürünün müşteri tarafından bildirim yapılmadan veya sipariş iptal edilmeden teslim alınamaması durumunda yanıltıcı sipariş verilmesi nedeni ile müşteri hakkında yasal işlem başlatılacağı hususunu lütfen unutmayınız) 

Siparişim defolu ya da yanlış geldi ne yapmalıyım ?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda `Hasar Tespit Tutanağı` hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, `Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.` gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.

(Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. )
    
Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.
    
ÖNEMLİ : Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz.


Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir.
Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır.
Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır.
Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz.
Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize bildiriniz. En kısa zamanda kargo firmasının bulması sağlanacak veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.

 Gelen ürün benim sipariş ettiğim ürün değil? (Numarası, rengi veya ürün kodu farklı)

Hatalı gelen ürünü iade/değişim formu ve faturası ile birlikte anlaşmalı kargo ile bize gönderebilirsiniz. Ürün bize ulaştığında değişim yapılarak en kısa sürede tarafınıza doğru ürün gönderilecektir.

 Gelen ürün kusurlu, ne yapmalıyım?

Hatalı gelen ürünü  iade/değişim formu ve faturası ile birlikte anlaşmalı kargo ile bize gönderebilirsiniz. Ürün bize ulaştığında değişim yapılarak en kısa sürede tarafınıza yeni ürün gönderilecektir.

 Siparişimde bulunan ürünlerin hepsi bana ulaşmadı?

Siparişinizde 1´den fazla ürün bulunduğu durumlarda gönderimlerimiz parçalı olarak yapılabilmektedir.

Ürün sayısı ile size ulaşan faturada belirtilen ürün sayısı aynı olmalıdır. Parçalı her gönderim için ayrı fatura düzenlenmektedir.

Faturada belirtilen ürünler pakette bulunmadığı takdirde kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve bizimle irtibata geçiniz. 

Teslimat zamanında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?

Kargo görevlisi eğer adreste kimseyi bulamazsa, "Kargo İhbar Notu" bırakır ve kargoyu şubeye geri getirir. Bu durumda kargonun alıcı tarafından 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir. 

Sipariş verdikten sonra alıcı ismini veya adresini değiştirebilirmiyim?

Siparişiniz henüz sevk edilmediği takdirde alıcı ismini veya adresini değiştirebilirsiniz. Adresinize gelecek olan kargo görevlisi kimlik kontrolü yaparak vermiş olduğunuz isme teslimat yapacaktır.

 Kargo Teslimatı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sitemizden verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik sözkonusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz.
Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile herhangi bir sorun yaşarsanız bize hemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa sürede yapılacak ve sorununuz çözüme kavuşturulacaktır.

 Hangi şehirlerden sipariş verebilirim?

Türkiye ´nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Türkiye içinde herhangi bir konum sınırlamamız yoktur. Ürünlerin teslimatları yalnızca çalışmakta olduğumuz kargo firmasının bulunduğu bölgelerde yapılabilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının şubesinin olmadığı bölgelerde teslimat yapılamadığından dolayı, müşterilerimizin paketin ulaştırılabildiği kargo şubesine giderek paketi elden teslim almaları gerekebilmektedir.

Yurt Dışından Sipariş Verebilirmiyim?

Yurt Dışı Siparişleri ile İlgili   bilgi@saygigiyim.com adresinden Bilgi Alabilirsiniz.


Kapıda Ödeme Şartları

Koşullar;

 • Kapıda ödeme seçeneği 199 TL altında vereceğiniz siparişlerde tercih olarak sunulur.

 • Kapıda ödeme seçeneği Gelinlik, Nişanlık, Aksesuar ve Takı kategorisindeki ürünlerde ve kişiselleştirilebilir ürünlerde geçerli değildir.

 • Siparişiniz tamamlandıktan kısa bir süre sonra müşteri temsilcilerimiz tarafından sizinle iletişime geçilecek, onayınız alındıktan sonra siparişiniz tarafınıza gönderilecektir.

 • Kapıda Ödeme seçeneği Hizmet bedeli 5,90 TL'dir.Siparişiniz Esnasında Sistemsel olarak siparişinize yansıtılacaktır.

 • İade talebi durumunda ücret iadesi tarafınıza havale/eft ile sağlanacaktır. İade işleminde Kargo Ücreti ve Hizmet Bedelinin İadesi  yapılmamaktadır.

 • Kapıda ödeme seçeneği ile yapılan ödemelerde iade ve iptal işlemleri için banka hesap bilgilerinin ibrazı zorunludur.

 • Kapıda ödeme seçeneğine ilişkin anlaşmalı firmamız Yurtiçi Kargo 'dur. Yurtiçi Kargo  haricinde hiçbir kargo yetkilisine fatura tutarı ile ilgili ödeme yapmayınız.

 • Yurtiçi Kargo yetkilisi siparişi veren kişinin kimlik kartı ibrazını görmeden, ürünü hiçbir şekilde teslim etmeyecektir.

 • Ödeme yapmadan önce Yurtiçi Kargo  yetkilisinden, kimlik ibrazı isteme hakkınız vardır.

 • Kapıda Ödeme seçeneği sadece Nakit  ödeme ile yapılan ödemeler için geçerlidir.

  Kapıda Ödeme siparişler Kargo şubesinden Teslimi yapılmamaktadır.